BABYLON ODMĚNÍ DĚTI K POLOLETÍ POBYTEM ZDARMA

Po celý březen se mohou ubytovat v Hotelu ****BABYLON zdarma. Rodiče je tak mohou odměnit za pololetní úspěchy ve škole. K pobytu navíc získají řadu bezplatných vstupů do babylonských atrakcí.

Akce platí po celý březen, kdy v některých krajích poběží jarní prázdniny. Jedná se například o Děčín, Karlovy Vary, Hradec Králové či Jindřichův Hradec. Akce platí od 2. do 31. března 2009 při ubytování s dítětem do 15 let. Tedy pro děti povinné základní školou. Za ubytování neplatí jedno dítě na jednu ubytovanou dospělou osobu.

K ubytování navíc získají děti i jejich dospělý doprovod řadu volných vstupů na babylonské atrakce. Například do Aquaparku, Lunaparku, iQparku či zrcadlového Labyrintu. Navíc mohou navštívit novinku – první XD Theater ve střední Evropě – virtuální 4D simulátor s projekcí filmů v 3D.

Díky štědré sněhové nabídce navíc v březnu poběží vleky na nedalekém skiareálu Ještěd. Přímo v Centru Babylon (Tourist Service v Nákupním městečku) navíc zprostředkujeme hotelovým hostům zapůjčení lyžařského i snowboardového vybavení. Zapůjčené vybavení si hosté vyzvednou v půjčovně.

Hotel ****BABYLON vznikl přístavbou stávajícího hotelu u Centra Babylon v roce 2005. Netradičně pojatá šestipodlažní budova s devíti výtahy za 450 milionů korun nabízí ubytování nejen pro kongresmany, ale i pro rodiny s dětmi ve 410 pokojích. Kapacita je přes 1000 lůžek. Hotel s více než dvěma kilometry chodeb pokrývají bezbariérové a plně klimatizované pokoje vybavené sprchovými kouty nebo vanou, WC, telefonem, barevným TV, minibarem, a internetovou přípojkou. Většina pokojů v nové části hotelu je situována do dvou krytých atrií o rozměrech kolem 500 m2, z nichž jedno je vybudováno ve stylu tropické zahrady a v druhém je vybudováno terárium se zvířaty. Hotel disponuje krytým parkovištěm pro 600 vozidel.

K recepci musíte projít obřími ústy sochy thajské ženy. Vstoupíte do prostorného, originálně architektonicky ztvárněného atria plného lián, vyhnete se obřímu teráriu a ze svého pokoje můžete koukat přímo na malou botanickou zahradu. Vše je laděno do stylu dálného východu o čemž napovídají dlaždičky s ornamenty chrámů Angkor Wat nebo buddhistické sochy. Na příčky, podhledy a kazety bylo spotřebováno 60 000 m2 sádrokartonových desek.
Kongresový hotel stojí na 290 pilotech o průměru 60 – 120 cm, které spotřebovaly 2000 m3 betonu. V železobetonových základových pásech je dalších 2000 m3 betonu. Skelet stavby obsahuje více než 3500 stavebních prvků. V jeho výplních je přes 2000 m2 zdiva, 810 oken a 920 dveří.

Vybavení všech hotelových pokojů prošlo důkladnými výběrem. V pokojích a chodbách bylo položeno přes 10 000 m2 obkladů a dlažeb, 36 000 m2 tapet, 7 500 m2 koberců a 12 000 m ukončovacích lišt. Celková délka silnoproudých kabelů je 125 500 m, slaboproudých kabelů 144 500 m, rozvody vzduchotechniky jsou dlouhé 2 500 m a zabírají plochu 9 500m2.